فلز مس از جمله فلزهای گرانبهایی است که در اغلب صنایع کاربرد دارد و همواره به عنوان ماده اولیه اصلی در ساخت و تولید کالاهای مختلف شناخته می شود. با توجه به کاربرد فراوان این فلز در صنایع مختلف، باید بگوییم که صنعت مس از جمله صنایع مهم و اصلی در پیشبرد و توسعه کشورها به شمار می رود. سبد محصولات شرکت ملی صنایع مس ایران کاتد، کنستانتره، اسید سولفوریک می باشد.
زمانی صنایع فلزی به مرحله تولید آلیاژی می‌رسند، که زنجیره ارزش‌افزوده خود را به درستی طی کرده و از صنایع بالادست یعنی معدن حرکت کرده و تا مرحله پایانی به پیش رفته‌اند. تولید آلیاژ مس از این قاعده مستثنا نیست. آلیاژ مس جزو محصولاتی است که در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارد و تولید آن می‌تواند ارزش‌ افزوده بالایی ایجاد کند. صنایع مختلفی از صنایع کشتی‌سازی تا صنایع روشنایی تا هنر و مجسمه‌سازی از آلیاژهای مس استفاده می‌کنند.
اگر به درستی از این صنعت حمایت به عمل آید، می‌تواند به اندازه نفت برای کشور درآمدزایی داشته باشد. البته موضوع این روزها آن است که قیمت مواد اولیه بسیار گران شده است و هر روز قیمت‌ها در نوسان و روند صعودی را طی می‌کند.

امور نوآوری و کسب و کار نوین مجتمع مس سرچشمه با تشکیل کار گروه توسعه صنایع پایین دست مس متولی این امر شده است.

دانلود پرسشنامه درخواست اطلاعات(RFI)

بارگزاری پاسخ RFI

دانلود درخواست پروپوزال (RFP)

بارگزاری پاسخ RFP