دورهمی کافه کتاب توسط امور نوآوری و کسب و کار نوین با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی در شهرستان رفسنجان ایجاد شده است. توسعه و ترویج کتابخوانی در دهه های  (۱۳۶۰-۱۳۵۰) مورد توجه یونسکو قرار گرفت و اکنون از موضوع ها و دغدغه های بزرگ کشور های در حال توسعه است. پژوهش های یونسکو جایگاه مهم کتابخوانی و اهمیت آن را برای توسعه ی اقتصادی کشورها روشن ساخته است.

 

 

شرایط و نحوه برگزاری کافه کتاب

دورهمی کافه کتاب به صورت ماهیانه و اخر هر ماه برگزار میشه و پس از ثبت نام و دریافت رایگان کتاب از مرکز نوآوری و شتابدهی شهید ستاری باید توی فرصت یک ماهه ای که تا تاریخ برگزاری کافه کتاب دارید، کتاب رو بخونید.

دورهمی کافه کتاب به صورت حضوری و در تاریخی که اعلام شده  در مرکز نوآوری و شتابدهی شهید ستاری برگزار خواهد شد.

روز دورهمی افرادی که شرکت کرده‌اند هر فصل کتاب رو مورد نقد و بررسی قرار میدن و در مورد اون بحث و گفتگو می کنیم و کلی مطالب جدید یاد می گیریم.

و در انتهای کافه کتاب یک ازمون گرفته می شه و به نفرات برتر جوایز نقدی اهدا می شود.

اهداف کافه کتاب

-ساماندهى نظام مالكیت فكرى در حوزه‌هاى علم و فناورى

–توسعه فرهنگ مطالعه و تحقیق؛ تقویت روحیه پرسشگرى و حقیقت‌جویى و یادگیری مادام‌العمر

–فرهنگ‌سازی عمومى برای تقویت جنبش نرم‌افزاری و تولید بومی علم در جامعه و ارتقای آگاهی‌های علمی عمومی در ابعاد مختلف فرهنگی و سیاسى و اقتصادی

-ارتقای منزلت و صلاحیت حرفه‌ای و مرجعیت علمی و اجتماعی معلمان، استادان، پژوهشگران و فناوران

-ارتقاى سطح مشاركت دانشمندان و نقش‌آفرینان در عرصه علم و فناورى در ایفاى رسالت‌هاى اجتماعى

-افزایش دسترسى به منابع علمى از طریق گسترش كتابخانه‌هاى عمومى و مجازى در مناطق مختلف و حمایت از تولید و انتشار این منابع همسو با نظام علم، فناورى و نوآورى  كشور

-به‌كارگیرى فنون علمى و خلاقانه در روش‌هاى تعلیم، تربیت و تدوین متون درسى به‌خصوص در آموزش و پرورش به‌منظور ترویج تفكر خلاق علمى از پایین‌ترین سن‌ها،

–ارتقای افراد در نظام تعلیم و تربیت به‌منظور رشد خلاقیت‌ها و مهارت‌هاى لازم

-ایجاد سازوكارهاى لازم برای رشد خلاقیت‌های علمی و هنری و مهارتی و تربیت تفكر منطقی و عقلانی و روحیه  جستجوگرى در دانش‌آموزان.

جوایز و قوانین کافه کتاب

جوایز دوره:

در انتهای کافه کتاب به سه نفر اول که بالاترین نمره را در آزمون کسب کرده‌‌اند جوایز نقدی اهدا می شود:

1- نفر اول 500 هزار تومان

2- نفر دوم 300 هزار تومان

3- نفر سوم 200 هزار تومان

 

قوانین دوره:

قوانینی که در ادامه ذکر شده است به دلیل ظرفیت محدود ثبت نام است و هر ماه تقاضای ثبت نام بیش از ظرفیت ما است بنابراین ما مجبور هستیم این قوانین را داشته باشیم تا همه افراد علاقه‌مند و کتاب‌خوان بتوانند شرکت کنند.

-افرادی که ثبت نام و کتاب را دریافت می کنند باید در روز دورهمی حضور داشته باشند و در صورتی که نتوانند در کافه کتاب شرکت کنند در دوره بعدی کافه کتاب از ثبت نام محروم خواهند بود و نمی توانند شرکت کنند.

تبصره: افرادی که به طور مستمر در کافه کتاب های ما شرکت کرده‌اند در یک دوره اگر حضور نداشته باشند حق ثبت نام از آنها گرفته نمی شود و می توانند در کافه کتاب بعدی هم ثبت نام کنند.

-در صورتی که غیبت در کافه کتاب دو دوره تکرار شود، فرد در دو دوره بعدی نیز محروم خواهد شد و بیش از سه دوره فرد از ثبت نام در تمامی دوره های همان سال حق ثبت نام ندارد.